Blogas

Kaip teisingai sportuoti namie?

2020 11 05

Pirmiausia, norint teisingai mankštintis, pakanka minimalaus rinkinio, į kurį įeina gimnastikos kamuolys, kilimėlis ar hantelių rinkinys. Su šia įranga galima atlikti įvairias pilnas treniruotes namuose. Tada, kai norite įvairovės ir papildomos patirties, įsigykite elastinę juostą, girą, espanderį, medicininį kamuolį, Body Pump štangutę ar skersinį. Taigi turint minimalų sporto inventoriaus paketą jums bus daug lengviau pradėti sportuoti namuose.

Jei niekada nesportavote, nereikia pervertinti savo fizinių galimybių ir nedelsiant imtis sunkių hantelių. Patys pirmieji pratimai geriausiai atliekami be jokio krūvio. Bet kai jaučiate, kad esate pasirengęs dirbti su laisvaisiais svoriais, turite suprasti, koks svoris jums yra optimalus. Optimalus darbinis svoris yra tada, kai komplekto pabaigoje jaučiate raumenų krūvį, paskutinius du ar tris pakartojimus, o pratimo atlikimo technika nesikeičia.

Sportas namuose nėra skirtas silpnavaliams. Parengėme keletą patarimų, kaip tinkamai organizuoti treniruotes namuose, kad jos būtų naudingos ir jūsų motyvacija neišnyktų po pirmos nesėkmės.

Pasirinkite tikslą
Ne visi esame pasirengę pabusti valandą anksčiau, kad ryte mintume pedalus ar bėgtume per dulkėtą kelią. Sportuojant namuose labai svarbu išsikelti sau tikslą, kurių iš tikrųjų yra keletą - pasitempęs kūnas, ar svorio metimas. Atsižvelgdami į pasirinktą tikslą, turite sukurti treniruočių sistemą, apskaičiuoti laiko, reikalingo konkrečiam rezultatui pasiekti, skaičių ir nustatyti kriterijus, pagal kuriuos stebėsite raumenų masės augimo ir svorio metimo procesą.

Pasirinkite mokymo sistemą
Atsižvelgdami į norimą pasiekti rezultatą, nuspręskite apie treniruočių tipą. Jei jūsų planuose yra tokia figūra kaip jauno A. Švarcnegerio, tada jums reikia jėgos pratimų su svoriais. Jei tikslas yra numesti svorį, būtinos ilgos kardio treniruotės. Norint šiek tiek įtempti kūną, pakaks 20-30 min. mankštos pratimų.

Nustatykite treniruočių tvarkaraštį
Pasirinkite sau patogų laiką ir dienas, nepraleiskite treniruočių. Šiame mankštos cikle svarbiausia disciplina. Iš pradžių bus sunku prisiversti atsistoti gulint, kai sofa, kompiuteris ir televizorius yra taip arti. Prisiminkite 21 dienos taisyklę - tai yra laiko tarpas per kurį susiformuoja nauji įpročiai. 

Klausyk savo kūno
Nepradėkite nuo maratono, jei paskutinį kartą uniformą dėvėjote mokykloje. Sportuoti pradėkite pamažu, kitaip patirsite raumenų skausmus, patempimus ir kitas daugybines traumas, kurios tik atbaidys jus nuo mankštos. Ir, žinoma kas yra svarbiausia nepamirškite sušilti. 

Sudarykite grojaraštį
Televizoriaus žiūrėjimo geriau nepraktikuoti. Naujienos, klipai, filmai ar, dar blogiau, televizijos laidos atitrauks jus nuo paties sporto. Vietoj to sukurkite muzikos grojaraštį, kuris jus motyvuos ir nudžiugins.

Raskite bendraminčių
Jei suprantate, kad tikrai negalėsite mokytis vienas raskite sau kompanioną. Jis bus jūsų motyvacija nenusileisti.