Blogas

Kaip išsirinkti elipsinį treniruoklį?

2021 03 01

Kaip išsirinkti elipsinį treniruoklį?

Pirmiausia turite užduotį sau klausimą kokiu tikslu norite įsigyti elipsinį treniruoklį?
Elipsinio treniruoklio pasirinkimas prasideda nustačius kokios bus naudojamos apkrovos. Treniruoklio didžiausia leistina apkrova priklauso nuo konstrukcijos stiprumo ir naudojamų jungčių. Ekoniminiai ir pigūs treniruokliai naudoja įvores, guoliai naudojami brangesniuose ir patikimesniuose modeliuose.

  • Treniruoklį naudosite vienas, lengvos treniruotės fiziniam aktyvumui palaikyti, jūsų svoris iki 80kg. Tokiu tikslu galite pasiimti nebrangų elipsinį treniruoklį su kukliomis techninėmis charakteristikomis - jei norite treniruotis 1-2 kartus per savaitę.
  • Treniruoklį naudos keli asmenys, turite tikslų ir svorio metimui.
    Treniruotis 1-4 kartus per savaitę esant intensyvesniam krūviui ir patogumui - pasirinkite didesnį modelį kuris užtikrins geresnį viso kūno darbo našumą, jie yra brangesni ir su atitinkamais techniniais parametrais.
  • Kova su antsvoriu ar didelio intensyvumo treniruotės.
    Treniruotis 1-7 kartus per savaitę.  Reikėtų atidžiai rinktis treniruoklį su papildomu funkcionalumu ir sustiprintu rėmu. Reikėtų atkreipti dėmesį į treniruoklio svorį, bei maksimalias leistinas normas. Nes jeigu gamintojas nurodo maksimalią leistiną normą 120kg, o jūsų svoris 115 kg, pačiam treniruokliui tai nėra "sveika", kadangi momentinis užlipimas ant treniruoklio ir sukuriama amortizacija treniruotės metu peržengia šias ribas.

Smagratis priekyje ar gale bei žingsnio dydis?
Elipsinių treniruoklių konstrukcija būna dviejų tipų: smagratis kuris yra priekyje, arba gale.

  • Renkantis treniruoklius su galiniu smagračiu reikėtų prie savo svorio užsidėti 30-40 kg. Tokiuose elipsiniuose treniruokliuose visa apkrova tenka pedalams, kurie, esant 100 kg ar didesniam vartotojo svoriui, gali tiesiog sulūžti. Jų žingsnis būna nuo 33 iki 46 cm. Jei toks treniruoklis sveria iki 40kg, suaugęs vyras, kurio svoris yra 80-100 kg, negalės intensyviai treniruotis. Treniruoklis tiesiog klibės, sukels nepatogumų ir užtikrins minimalų naudingumą / efektyvumą.
    Treniruokliai su galiniu smagračiu dažniausiai būna mažo dydžio ir paprasto funkcionalumo. Projektinis atstumas tarp pedalų yra gan didelis apie 20 cm, todėl šis koeficientas viršija natūralų atstumą tarp kojų įprasto ėjimo (bėgimo) metu, todėl treniruotė gali būti nepatogi vartotojui, o žmonėms kurių ūgis viršija 185cm ir daugiau keliai gali remtis į svertus.
  • Renkantis treniruokliu su priekiniu smagračiu yra optimali ir pažangiausia namų sistema. Tai yra tobulesni ir patogesni treniruokliai, todėl mokymai bus efektyvesni. Atstumas tarp pedalų yra mažesnis (7-10 cm), Vartotojas neliečia judančių turėklų kojomis, kojų raumenys kurie dalyvauja natūraliu ėjimu dirba tie kuriems ir priklauso. Tokių treniruoklių žingsnis būna nuo 46 cm iki 55 cm. Kas leidžia efektyviau išnaudoti treniruoklio technines sąvybes, padidinant didesnį darbo našumą.

Smagračio svoris?
Įvairiuose forumuose galime rasti daug informacijos kuri yra pasenusi, todėl renkantis treniruoklį nevisada reikėtų remtis jo smagračio mase. Todėl šiuo atveju yra dviejų lygių treniruokliai bei jų technologiniai sprendimai. Vienas jų treniruokliai kurie kainuoja 300-700 eurų, jie naudoja tuos pačius sprendimus, kurie nesikeičia 20 metų, neturi jokių patentų, treniruokliai štampuojami masinei gamybai keičiant tik gamintojo vardą.
Ir kita gamintojų rūšis kurie specilizuojasi tik į kardio treniruoklius, negamina ekonominių treniruoklių taupant ant guolių ar detalių, turi savo patentus, turi savo istoriją. Tokie treniruokliai kainuoja nuo 700 eurų ir yra patikimesni. Gamintojai Schwinn, Nautilus, Bowflex

Apkrovos sistemos?
Yra keletą pagrindinių apkrovos sistemų.

  • Magnetinė. Dažniausiai yra 8 apkrovos lygiai, perjunginėjami mechaniškai - sukant rankenėlę. Šiems elipsiniams nereikia tinklo ryšio, konsolę maitina baterija. Nėra programinės įrangos paketo. Tai yra ekonimio naudingumo treniruokliai.
  • Elektromagnetiniu būdu reguliuojama apkrova. Elipsiniai treniruokliai yra aprūpinti programomis, turi nuo 12 iki 36 apkrovos lygių. Daugelis modelių yra prijungti prie tinklo. Kai kuriuose pažangesniuose modeliusoe papildomai maitina įmontuotas generatorius. Tai yra vidutinio lygio treniruokliai.
  • Elektromagnetiniai treniruokliai su EMS sistema. Elektromagnetinė sistema leidžia tiksliai valdyti pasipriešinimą - užtikrina sklandų, tylų, momentiniu tikslumu apkrovos reguliavimą ir gana tikslią treniruočių statistiką. Stipresni magnetiniai laukai suteikia daugiau pasipriešinimo, padidindami treniruotės intensyvumą. Pasipriešinimo lygį galima greitai ir lengvai pakeisti ant konsolės, kad nereikėtų nustoti mankštintis, kadangi visa informacija perduodama iš karto, kai tik pakeičiate apkrovos lygį. Todėl jūsų treniruočių rezultatus - pagamintus vatus ar sudegintas kalorijas - galima išmatuoti labai tiksliai, padedant jums labiau pasitikėti savo kūno rengyba.
  • Indukcinis stabdis. Sistema naudojama „premium“ ir „PRO“ modeliuose - treniruoklis kainuos daug daugiau. Indukcinėje sistemoje yra mažiausiai trinančių elementų. Jis išsiskiria dideliu apkrovos tikslumu, kuris išlaikomas ilgą laiką.

Programinės įrangos paketas?
Programos neturėtų būti vertinamos kaip nereikalingas pasirinkimas: jos yra svarbios. Vartotojas intensyviau treniruojasi, gerina savo našumą, kontroliuoja apkrovą.